Wybieramy hotelowe ręczniki do nowego obiektu noclegowego

Otwierasz hotel, pensjonat lub inny obiekt noclegowy? Jesteś na etapie kompletowania tekstyliów hotelowych? Nie wiesz, jak dobrze wybrać hotelowe ręczniki? Poniższy tekst może dostarczyć Ci cennych wskazówek. Zajrzyj do niego koniecznie.

Hotelowe ręczniki – o czy mowa?

Zanim przejdziemy do określenia tego, jak dobrze wybrać hotelowe ręczniki, warto ustalić, co dokładnie skrywa się pod ich nazwą. Z pewnością mamy do czynienia z rodzajem tekstyliów łazienkowych, które dedykowane są osobom prowadzącym różnego typu obiekty noclegowe . Po hotelowe ręczniki mogą sięgać jednocześnie osoby, które prowadzą hotele, jak i ci, którzy są właścicielami pensjonatów, willi, czy apartamentów. Coraz częściej po ręczniki hotelowe sięgają także osoby prowadzące domy wypoczynkowe, schroniska, motele, czy hostele.

Wybieramy hotelowe ręczniki – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Czym dokładnie powinniśmy kierować się przy wyborze ręczników? Przede wszystkim powinny to być ręczniki miłe i przyjemne w dotyku, które zapewnią komfort osobom, które z nich korzystają. Zdecydowanie odradza się sięganie po cienkie i szorstkie produkty, ponieważ nie dość, że nie są przyjemne w dotyku, to jeszcze sprawiają bardzo niskiej jakości. Równie ważne jest to, z czego dany ręcznik został wykonany. Najlepsze hotelowe ręczniki to te, które wytworzono z naturalnych surowców, jak np. z bawełny. Bawełniane ręczniki wyglądają elegancko, są miękkie, a przy tym bezpieczne w użytkowaniu. Jeśli osoby, które będą z nich korzystać, nie mają alergii na bawełnę, to nie trzeba się martwić o reakcje alergiczne, czy inne niepożądane skutki. Bawełna jest surowcem przyjaznym dla skóry, zapewnia jej odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. Interesować nas powinny też takie rodzaje ręczników, które są wytrzymałe i dobrze się piorą. Znów odnieść można się do ręczników bawełnianych, ponieważ są to produkty, które można prać w wysokich temperaturach, a one i tak nie zmienią swoich właściwości. Ręczniki bawełniane zachowują swój oryginalny wygląd nawet przez bardzo długi czas, co sprawia, że można z nich korzystać wielokrotnie. Aby tak się stało, wystarczy o nie odpowiednio dbać, w tym również odpowiednio prać. Wybierając dla siebie odpowiednie rozwiązania, warto zwrócić większą uwagę na ceny. Na rynku można spotkać hotelowe ręczniki w różnych cenach. Nasza uwaga powinna skupić się na najlepszych produktach, ale to nie oznacza, że muszą być najdroższe. Spotkać można też dystrybutorów, którzy oferują wysokiej jakości ręczniki w atrakcyjnych cenach i to właśnie na nich powinna skupić się nasza uwaga.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Nie bez znaczenia pozostaje także kolorystyka ręczników, którymi wyposażymy poszczególne pokoje. Przyjęło się, że w obiektach o podwyższony standardzie stosuje się ręczniki w neutralnych kolorach. Dlatego wybierając odpowiednie produkty, stawiajmy na te, które będą pasować do naszego obiektu. W przypadku hoteli, jak i willi najlepiej sprawdzą się ręczniki w jasnych barwach – od białego, po beże, czy pudrowy róż. W przypadku pozostałych rodzajów obiektów mamy pełną dowolność. Ręczniki możemy dostosować do panującego klimatu danego obiektu noclegowego, jak i pozostałego wyposażenia. Poza tym pamiętajmy, by zawsze zapewniać komplet ręczników dla jednego gościa. Nie może dojść do sytuacji, że dwie osoby z jednego pokoju dostaną tylko komplet ręczników. Na jedną osobę powinien przypadać jeden komplet ręczników, na który będzie się składać mały ręcznik oraz duży kąpielowy.