Warszawa Tarchomin, a może gdzieś indziej? – Mieszkania spełniające nasze wymagania, czyli kilka wskazówek jak je odnaleźć

Mówi się, że nasze miejsce jest tam, gdzie czujemy się najlepiej, jednak najpierw trzeba takie miejsce odnaleźć. Wyprowadzka to bardzo poważne przedsięwzięcie, jednak o wiele poważniejszy jest zakup nowego mieszkania, gdyż wiąże się to z tym, że wydamy bardzo dużo pieniędzy, a lokum to stanie się domem naszej rodziny na kolejne lata. Powinniśmy zatem wnikliwie i wyjątkowo dokładnie sprawdzić najważniejsze aspekty, które będą miały bezpośredni wpływ na to, czy będziemy zadowoleni z dokonanego przez nas wyboru.

Po pierwsze, należy przede wszystkim wiedzieć gdzie powinniśmy szukać. Dobrym rozwiązaniem z pewnością okaże się Internet, gdyż tam jak wiadomo będziemy w stanie odnaleźć największą liczbę ofert, chociażby na specjalnych portalach, które są do tego przeznaczone. Można też rozpocząć poszukiwania za pomocą wyszukiwarki internetowej, do której wprowadzimy odpowiednie hasło, np. Warszawa Tarchomin mieszkania. Wyniki powinny podsunąć nam przynajmniej kilka interesujących propozycji, który warto przyjrzeć się bliżej. Natomiast należy być świadomym, że nie jest to jeszcze etap, kiedy możemy podjąć ostateczną decyzję.

Lokalizacja oraz kwestia dojazdu

Należy zdawać sobie z tego sprawę, że bardzo często cena mieszkania będzie zależna od tego, na jakiej dzielnicy się ono znajduje. Toteż mieszkanie na Wilanowie, może okazać się zatem nieco droższe od tego na osiedlu Bliski na Tarchominie, mimo tego, że ich standard będzie porównywalny. Umiejscowienie ma również bardzo istotny aspekt pod względem tego, co znajduje się wokół. Sprawdźmy zatem to, czy w bliskiej odległości od budynku mieszkalnego możemy odnaleźć szkołę, park, place zabaw, ale też zwróćmy uwagę na to, czy nie będziemy mieli zbyt daleko do pracy. Warto także rozeznać się w kwestii infrastruktury drogowej, gdyż od tego może zależeć to, czy przyjdzie nam często tracić cenny czas w korkach. Kolejną sprawą jest transport publiczny i przystanki autobusowe oraz tramwajowe, które powinny znajdować się nieopodal. Najlepszym rozwiązaniem jednak okaże się mieszkanie przy metrze, co powinno w dużym stopniu wyeliminować problem szybkiego dotarcia do najważniejszych punktów miasta.

Rozkład pomieszczeń

Nasze wymagania względem rozkładu pomieszczeń będą się różnić ze względu na cel zakupu mieszkania. Pamiętajmy, że stare budownictwo nie ma do zaoferowania nowoczesnych rozwiązań pod tym względem, natomiast w wypadku mieszkań na Białołęce, będziemy mieć znacznie większe pole manewru. Jeżeli kupujemy mieszkanie pod wynajem, warto upewnić się, że w mieszkaniu znajduje się sporo pokoi niezależnych, jednak osoby wprowadzające się całą rodziną, często oczekują chociażby salonu z aneksem kuchennym i wielu innych rozwiązań. O wiele mniejsze znaczenie będzie miała ta kwestia, podczas zakupu mieszkania pod inwestycję. W każdym wypadku przekonajmy się, jak prezentuje się plan zagospodarowania przestrzeni na najbliższe lata. Da nam to pewność, że bezpośrednio przed naszym oknem, za kilka lat nie powstanie wieli wieżowiec, który przysłoni nam widok na miejską panoramę i zredukuje dopływ światła.