Usuwanie wilgoci z pomieszczeń

Wilgotność powietrza to parametr, który określa ilość wody jaka znajduje się w powietrzu atmosferycznym. Jest to wilgotność względna wyrażana w procentach. Pomieszczenia w zależności od przeznaczenia powinny mieć odpowiednią wilgotność. Jeżeli chodzi o pomieszczenia mieszkalne to optymalny poziom wilgotności powietrza wynosi  w granicach od 40 do 60 procent. W okresie zimowym przez działające ogrzewanie wilgotność powietrza spada. Można zaobserwować występowanie przesuszenia skóry lub problemy z drogami oddechowymi. Zbyt duża wilgotność z kolei przyczynia się do namnażania bakterii i grzybów, dlatego wypożyczalnia sprzętu to miejsce, do którego trzeba się udać w pierwszej kolejności aby zlikwidować problem. Rozwiązaniem problemów z zawilgoconym pomieszczeniem jest  bez wątpienia zakup lub wynajem osuszaczy powietrza. Firma BMB Serwis to profesjonalna wypożyczalnia sprzętów budowlanych, która posiada w swoim asortymencie sprzęt taki jak agregat tynkarski kaleta , odkurzacz przemysłowy, agregat malarski, pompa do betonu, mixokret. 

Co przyczynia się do powstania wilgoci w pomieszczeniu? 

  • Zalanie mieszkanie przez sąsiada lub powódź.
  • Brak sprawnej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Przeglądy urządzeń powinny być wykonywane regularnie.
  • Brak izolacji cieplnej, która może prowadzić do pojawienia się grzyba na ścianie a co za tym idzie chorób i alergii.
  • Niesprawna izolacja w mieszkaniu, która powoduje, że podczas wykonywania prac domowych takich jak pranie czy zmywanie podłogi wilgoć nie ma jak wydostać się na zewnątrz.
  • Nieszczelny dach w domu. 
  • Wilgotność technologiczna powstała po remoncie nowych budynków czy modernizacji. Często dopiero po jakimś czasie wychodzą mankamenty mieszkania w nowym budownictwie.
  • Brak drenażu, który powoduje, że woda nie ma gdzie ujść i często spływa do piwnicy czy garażu.
  • Niesprawna hydroizolacja budynku.

BMB  posiada w swojej ofercie oprócz agregatów tynkarskich kaleta elektronarzędzia takie jak wiertarka, frezarka, wkrętarka. Jak również akcesoria do szlifierek do gipsu takie jak tarcze i odkurzacze przemysłowe. Podczas prac remontowych niezbędna jest również odzież ochronna taka jak kaski, kombinezony, rękawice, okulary.  Bardzo ważne jest to, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pracownikom, przeprowadzić wszystkie prace zgodnie z zasadami bhp. Praca w pomieszczeniu pełnym wilgoci może powodować alergie i inne poważne problemy zdrowotne, dlatego tak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas osuszania.