Otwieranie samochodów Katowice – bez uszkodzenia pojazdu!

Maserati, Maserati Gt, Sports Car, Auto, Automobile

Awaryjne otwieranie drzwi w samochodach bardzo często kojarzy się z ryzykiem uszkodzenia karoserii czy uszczelek. Jednak sprawnie wykonana usługa nie musi oznaczać dla właściciela pojazdu żadnych dodatkowych kosztów!

Zatrzaśnięte w środku pojazdu kluczyki, kradzież, zgubienie albo uszkodzenie kluczyka czy awaria kluczyka – to jedynie kilka przypadków, gdy może być potrzebne awaryjne otwieranie samochodów, czyli specjalistyczna usługa świadczona przez wiele firm w całym kraju.

Jeśli interesuje nas otwieranie samochodów Katowice to jedno z wielu miast, w którym można skorzystać z tego rodzaju usług. Oferuje je między innymi firma Serwis Zamków 24.

Firmy te oferują także otwieranie auta z użyciem metod, które nie powodują uszkodzenia pojazdu!

Otwieranie samochodów Katowice – na czym to polega?

Usługa taka jak awaryjne otwieranie auta Katowice czy w innych miastach polega na wykorzystaniu odpowiednich metod, które mają na celu otwarcie zatrzaśniętych drzwi pojazdu, których nie można otworzyć samodzielnie.

Firmy, które oferują otwieranie aut, stosują przy tym także metody, które nie prowadzą do uszkodzenia pojazdu, a tym samym nie wywołują dodatkowych kosztów dla klienta.

Gdy drzwi zatrzasnęły się w starszym samochodzie, w którym można otworzyć je od wewnątrz, na przykład przez naciśnięcie przycisku czy pociągnięcie za klamkę wewnętrzną, stosuje się specjalne przyssawki oraz poduszki pneumatyczne – takie awaryjne otwieranie samochodu pozwala na lekkie rozszczelnienie drzwi, a tym samym zmniejsza ryzyko uszkodzenia uszczelek oraz zarysowania lakieru. Następnie do wnętrza pojazdu wprowadza się specjalny drucik zakończony haczykiem.

Druga metoda na awaryjne otwieranie samochodów Katowice oraz w innych miejscowościach w okolicy to wykorzystanie narzędzi ślusarskich. W tym przypadku awaryjne otwieranie zamków polega na zastosowaniu narzędzi podobnych do tych używanych przez włamywaczy. Bardzo precyzyjne narzędzia umieszczane są w zamku, a następnie pozwalają na jego otwarcie.

Warto jednak wskazać, że awaryjne otwieranie drzwi tą metodą wymaga od pracownika firmy odpowiednich umiejętności oraz doświadczenia, ponieważ otwieranie niektórych typów drzwi, na przykład podwójnie ryglowanych, jest bardzo trudne. Wobec tego otwieranie samochodu tą metodą nie zawsze kończy się powodzeniem.

Taka metoda na awaryjne otwieranie drzwi samochodu jest jednak rekomendowana, ponieważ wtedy ryzyko uszkodzenia pojazdu jest minimalne. Dobry fachowiec będzie potrafił otworzyć drzwi bez uszkodzenia zamka – właściciel samochodu nie musi wtedy ponosić żadnych innych kosztów.

Otwieranie samochodów Katowice – ile zapłacimy za taką usługę?

Jeśli chcemy zdecydować się na awaryjne otwieranie samochodu Katowice czy w okolicznych miejscowościach, musimy liczyć się z wydatkiem wynoszącym od około 200 złotych wzwyż. Cena jest ustalana indywidualnie na podstawie rodzaju samochodu i jego zamka, a także wybranej metody. Jeśli chcemy poznać dokładny koszt związany z wykonaniem usługi, możemy skontaktować się wcześniej z firmami świadczącymi tego typu usługi. Adresy w okolicy można znaleźć już teraz przez internet.