Nowoczesne tarasy z desek kompozytowych

Budowa przydomowego tarasu to proces czasochłonny, który wymaga niezwykłej precyzji i dokładności. Taras to inwestycja długoterminowa, dlatego nie warto oszczędzać na materiałach budowlanych. Nowoczesne rozwiązanie w postaci tarasu kompozytowego cieszy się ciągle rosnącym zainteresowaniem. Deski tarasowe kompozytowe to świetny sposób na funkcjonalną przestrzeń, która będzie służyć nam przez lata.

Deska WPC (Wood Plastic Composite) posiada niezwykłe właściwości, które decydują o jej wysokim przystosowaniu do zmiennych warunków zewnętrznych często występujących w obszarze naszego klimatu.

Dlaczego warto postawić na deskę kompozytową?

Deski kompozytowe na taras to doskonałe wyjście z sytuacji, gdy nie planujemy zadaszenia powierzchni użytkowej. Deska kompozytowa składa się z dwóch komponentów, które wspólnie tworzą monolit. Innowacyjne połączenie polimerów termoplastycznych (PCV) z mączką drzewną z drzew liściastych najlepszego sortu sprawia, że deska tarasowa posiada niebywałą wytrzymałość przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego wyglądu. Estetyka jest zachowana dzięki obecności naturalnego surowca drzewnego, dzięki któremu deska posiada fakturę bardzo zbliżoną do drewna. Solidność materiału jest uzyskiwana dzięki właściwościom polichlorku winylu, który nadaje mu niebywałych właściwości ochronnych.

Zastosowanie desek tarasowych z kompozytu

Deska tarasowa kompozytowa świetnie sprawdza się nie tylko do budowy tarasu, ale również balkonów, patio czy werand. Kompozyt drzewny to świetny sposób na wykończenie brzegów basenów czy ścieżek ogrodowych, gdy zależy nam na wysokiej estetyce i funkcjonalności. Deska PCV nie ulega uszkodzeniom wynikającym z działania wilgoci czy wody, dlatego ma tak uniwersalny charakter.

Deska tarasowa PCV jest powszechnie wykorzystywana także w budownictwie miejskim do budowy promenad czy ścieżek parkowych, które narażone są na intensywną eksploatację. Deski plastikowe to dość kosztowna inwestycja, jednak administratorzy miejsc publicznym cenią sobie ten rodzaj materiału ze względu na to, że nie wymaga reperacji i corocznej impregnacji. Dlatego o wiele łatwiej jest utrzymać posadzki kompozytowe w ładzie i porządku.

Deski na taras z kompozytu drzewnego są to produkty charakteryzujące się odpornością na destrukcyjne działanie słońca i wysokich temperatur. Ich struktura wewnętrzna jest zabezpieczona dzięki zawartości niewielkich ilości składników uszlachetniających, dzięki którym deska nie ulega kruszeniu. Deski tarasowe WPC nie są także wrażliwe na wilgoć, a w ich powłoki nie „zamieszkują” mikroorganizmy jak porosty czy grzyby.

Tarasy kompozytowe czyści się błyskawicznie i małym nakładem sił, ponieważ powłoka desek chroni je przed wnikaniem głęboko w ich strukturę ciężkich do usunięcia zabrudzeń, które są zmorą tarasów drewnianych. Ponadto deski kompozytowe zaprojektowano tak, aby były w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Są to produkty antypoślizgowe, niezależnie od tego czy pozostają suche czy mokre.

Deska tarasowe – cena

Kompozyt drzewny jest niestety materiałem dość drogim, jednak jego właściwości są warte każdej wydanej złotówki. Taras z kompozytu sprawdza się w każdym otoczeniu i pozostaje w nienaruszonym stanie mimo upływu lat. Cena za jeden metr kwadratowy tarasowych desek kompozytowych to wydatek rzędu kilkuset złotych. Cena zależna jest od gatunku materiału, producenta, jak również sytuacji ekonomicznej na rynku materiałów budowlanych. W ostatecznym rozrachunku taras kompozytowy to świetny, długoterminowy zakup.