HIFU jako przyjemny zabieg odmładzający

Zastanawiasz się nad zabiegiem z dziedziny medycy estetycznej? Interesuje Cię wysoka skuteczność, bezinwazyjność oraz lifting twarzy bez skalpela? Warszawa jest przykładem miasta, w którym znajdziesz kliniki oferujące zabieg High Intensity Focused Ultrasound, czyli HIFU

Zazwyczaj głównym motywem osób decydujących się na zabieg medycyny estetycznej jest chęć zahamowania oznak starzenia skóry. Lekarze przekonują, że kluczem do zachowania dobrego samopoczucia i świeżości skóry jest zbilansowana dieta oraz ćwiczenia fizyczne. Zarówno pierwszy, jak i drugi element czasami jest trudny do zrealizowania, zwłaszcza przy siedzącym trybie życia oraz stresie. Dlatego ciekawą opcją może okazać się zabieg HIFU bez użycia nożna chirurgicznego. 

Na czym polega metoda HIFU?

Metoda HIFU to metoda medycyny estetycznej polegająca na skoncentrowaniu ultradźwięków wywołujących przegrzanie, a zarazem kontrolę głębszych komórek skóry oraz kontrolę nad tkankę podskórną.

Oddziaływanie ultradźwięków na różnych głębokościach skóry oraz stymulacja procesów naprawczych skóry jest prawdziwym argumentem wobec innych metod medycyny estetycznej. W rezultacie głębokiego odziaływania, metoda HIFU hamuje proces starzenia się skóry, a także ją uelastycznia oraz ujędrnia. 

Z uwagi na właściwości metody HIFU, a także metodyka, zabieg ten jest polecany osobom zwłaszcza w przedziale wieku 35-55 lat, które borykają się z problemami skóry tj. brak elastyczności i jędrności, oznaki starzenia się skóry, czy kurze łapki. Metoda ta jest również stosowana na inne części ciała: brzuch, pośladki, biust czy ramiona.  

Znalezione obrazy dla zapytania hifu

Oprócz popularności tej metody w medycynie estetycznej, metoda HIFU jest również stosowana w uroonkologii jako metoda pomagająca w leczeniu raka prostaty. Stanowi doskonałą, mniej inwazyjną alternatywę wobec radioterapii. 

Metoda HIFU nie bez przyczyny bije rekordy popularności w klinikach medycyny estetycznej. Swoimi atutami może zachęcić nawet największych niedowiarków czy sympatyków stosujących botoks. Pierwszym atutem tej metody są trwałe efekty utrzymujące się w przypadku zabiegu twarzy od 18 miesięcy od aż 2 lat. Takie rezultaty mogą zainteresować zwłaszcza osoby, które nie chcą spędzić wiele w gabinetach klinicznych. 

Decydując się na zabieg HIFU, możemy być pewni, że nie wystąpią na naszym ciele żadne sińce oraz niepokojące zmiany, ponieważ zabieg ten ma charakter bezinwazyjny i bezbolesny. Są to ogromne udogodnienia dla osób, które nie chcą przeżywać okresu rekonwalescencji oraz mają słaby próg bólu. 

Jeżeli jesteś fanem zabiegów medycyny estetycznej, z powodzeniem możesz łączyć swoje tradycyjne zabiegi z tą metodą. Należy pamiętać jednak, żeby zachować zdrowy odstęp czasu, bowiem co za dużo to niezdrowo. Poza tym nie istnieją żadne przeciwwskazania co do łączenia różnych zabiegów. 

Jak przebiega zabieg HIFU?

Wykonanie zabiegu metodą HIFU nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Zabieg ten odbywa się całkowicie bezboleśnie. Jedynym działaniem, do którego zobowiązuje lifting twarzy, jest demakijaż twarzy. Następnie lekarz przeprowadzający zabieg nakłada specjalny żel na wybraną część ciała, a następnie przechodzi do realizacji zabiegu za pomocą urządzenia generującego ultradźwięki. 

Podsumowanie

Postęp technologiczny w zakresie medycyny estetycznej umożliwia nieinwazyjną metodę HIFU. Jest ona szczególnie polecana dla osób bojących się skalpela oraz chcących zahamowani procesy starzenia się skóry.