wtorek, wrzesień 18, 2018

 

KONFERENCJE I WYDARZENIA

Rewolucja w psychoterapii? Nowe idee, badania i praktyka

Zapraszamy Państwa na naszą II Międzynarodową Konferencję Naukowo€“ Szkoleniową: 

„Rewolucja w psychoterapii? Nowe idee, badania i praktyka” 

Warszawa, 10-12 czerwca 2016 roku.

Zapraszamy na oficjalną stronę konferencji: 

www.psychoterapiaszkolenia.pl

gdzie znajdziecie Państwo więcej informacji o konferencji oraz formularz zgłoszeniowy.

Udało nam się zachęcić do przyjazdu do Polski naprawdę wyjątkowych gości Nasze zaproszenie przyjęli:

Nancy Andreasen €“- szefowa Wydziału Psychiatrii na Uniwersytecie Medycznym w Iowa,jedna z najbardziej utytułowanych współczesnych kobiet naukowców w USA. Od lat prowadzi szeroko zakrojone studia nad neuroobrazowaniem czynności mózgu – badała mechanizm schizofrenii, jak i ogólnie psychopatologii, a ostatnio zajmuje się opisem zjawiska kreatywności.  Współpracowała przy tworzeniu ostatnich edycji DSM.

Autorka m.in. „the Broken Brain: The Biological Revolution in Psychiatry”, „Brave New Brain: Conquering Mental Illness in the Era of Genome” oraz „The creative Brain: The Neuroscience of Genius”.

Patricia Coughlin della Selva -€“ psycholog i psychoterapeutka, jedna z najbardziej cenionych i znanych na świecie przedstawicielek i nauczycielek intensywnej krótkoterminowej psychoterapii psychodynamicznej. Wykłada na Uniwersytecie Medycznym w Nowym Meksyku. Jest autorką cenionych publikacji, m.in. wydanej po polsku „Intensywnej krótkoterminowej psychoterapii psychodynamicznej”. Od lat wykłada i prowadzi superwizje na całym świecie.

Jonathan Shedler -€“ psycholog i psychoterapeuta, profesor Uniwersytu Medycznego w Colorado, przez wiele lat  dyrektor oddziału psychiatrycznego dla pacjentów ambulatoryjnych w szpitalu uniwersyteckim w Colorado.

Jest jednym z najbardziej znanych obecnie na świecie badaczy i autorów z dziedziny badań nad procesem i skutecznością psychoterapii. Jego opublikowany w 2010 roku tekst  „ The Efficacy of Psychodynamic Psychotherapy ” spotkał się z międzynarodowym uznaniem jako rzetelnie i naukowo dokumentujący skuteczność psychoterapii psychodynamicznej. Jego pisma mają duży wpływ na współczesne rozumienie osobowości oraz jej zaburzeń. Jest razem z Drew Westenem autorem nowatorskiego kwestionariusza do badania osobowościShedler-Westen Assessment Procedure (SWAP).

Mark Solms -€“ psychoanalityk i neurobadacz, jeden z twórców i czołowych przedstawicieli neuropsychoanalizy, profesor i szef Wydziału Neuropsychologii na Uniwersytecie w Cape Town, RPA.

Przewodniczy Centrum Neuropsychoanalizy przy Nowojorskim Instytucie Psychoanalitycznym. Przeprowadził wiele pionierskich badań, dzięki którym udaje mu się łączyć teorię psychoanalityczną z najnowszą wiedzą o mózgu. Autor wielu naukowych publikacji, twórca nowatorskich koncepcji psychoanalitycznych, m.in. „świadomego Id”

Kontakt

contact us
informacje kontaktowe w zakładce KONTAKT

 

Konferencje i wydarzenia

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

BYNAJMNIEJ NIE SZALENIEC - XXVI Seminarium NLS

PBYNAJMNIEJ NIE SZALENIEC XXVI Seminarium NLS 27 II 2016 Poznań, os. Kosmonautów 110   Strona www: XXVI SEMINARIUM NLS   Prowadzenie:...

II Sympozjum im. Hanny Segal

II Sympozjum im. Hanny Segal  „PRZEPRACOWANIE W PRZECIWPRZENIESIENIU–NOWE SPOJRZENIE”  2 kwietnia 2016 r., Warszawa  Szanowni Państwo, Instytut Studiów Psychoanalitycznych...

Rewolucja w psychoterapii? Nowe idee, badania i praktyka

Zapraszamy Państwa na naszą II Międzynarodową Konferencję Naukowo€“ Szkoleniową:  „Rewolucja w psychoterapii? Nowe idee, badania i...